ITÁLIE - LYŽOVÁNÍ V DOLOMITECH - VAL DI FASSA STŘEDISKO PERA - HOTEL RIZZI** AUTOBUSEM

cena od 9 190 Kč termín: 25.02.2018 délka: 7 dní (zájezd č. 457988)

7 - denní zájezd

Nabízíme lyžování v údolí VAL DI FASSA, horském středisku PERA, které těsně navazuje na POZU, v nadmořské výšce 1320 m asi 40 km od Bolzana a 10 km od Moeny.
Ubytování v hotelu RIZZI s italskou polopenzí ( snídaně bufet a večeře tříchodová s výběrem), pokoje jsou s vlastním příslušenstvím.
Doprava autobusem, ten zde zůstává, každé ráno po snídani naváží klienty k lanovkám a zde pak čeká.
Mimo údolí Val di Fassa ( z kterého se můžeme přímo napojit na SELLA RONDA a projet si středisko jako Alta Badia, Val Gardena a Marmoláda, pojedeme také do údolí Val di Fiemme/Obergen a do údolí Trevalli. Pro klienty kteří nechtějí využít náš bus staví přímo u hotelu placený skibus, který je po střediscích Val di Fassa odveze s nebo mohou využívat lyžování přímo ve středisku Pera- lanovka cca 200 m od hotelu.
Odjezd 25.2. ráno, navečer ubytování, večeře, nocleh, druhý až šestý den lyžování, po posledním lyžování odjezd domů. Návrat 3.3. v ranních hodinách.

VAL DI FASSA

Val di Fassa se nachází v jihozápadní části Dolomitů v regionu Trentino, sousedí s Jižním Tyrolskem.Idylické údolí je doslova obklopeno známými vrcholky, tyčí se tu např. Cima Catinaccio (2.981 m), Sassolungo (3.181 m) anebo horský masiv Gruppo del Sella.
Jeden z největších skiareálů v regionu - lyžařský okruh Sella Ronda, patří k největší lyžařské oblasti nejen v Itálii, ale v celé Evropě - a sice k Dolomiti Superski.
Pozza di Fassa je malá horská obec s přibližně 2 tisíci byvateli v samém centru italského údolí Val di Fassa. Nachází se na prosluněných svazích v nadmořské výšce 1.430 m, před fascinujícím panoramatem pohoří Dolomity.
Městečko leží na úpatí Rosengartenu (2.983 m.n.m.) a láká návštěvníky svou typickou jižní atmosférou. Centrální poloha místa je ideálním výchozím bodem pro objevování nedotčené okolní přírody. Nádherné údolí Val di Fassa je orámováno impozantními vrcholky masívu Sella, horou Rosengarten a pohořím skupiny Monzoni.
Útulná horská vesnička Pera di Fassa leží v malebném údolí Val di Fassa, v nádherném prostředí na úpatí Rosengartenu, v nadmořské výšce 1.370 metrů. Je součástí obce Pozza di Fassa. Jméno "Pera" zřejmě pochází z latinského slova "petra", což znamená v překladu kámen. Předpokládá se, že název odkazuje na velký kámen, který leží v blízkosti hotelu.

Výhody střediska

 • Krásné a nadmíru přívětivé údolí táhnoucí se jako „prodloužení“ Val di Fiemme až pod nejvyšší horské štíty centrálních Dolomit.
 • Nejen pestrá lyžařská nabídka Val di Fassa e Carezza, ale zejména téměř 400 kilometrů Sella Rondou „na lyžích“ propojených sjezdovek i v rámci sousedních středisek Val Gardena / Alpe di Siusi, Arabba / Marmolada a Alta Badia aneb lyžařský kolotoč maximálního rozměru. Lyže sundáte jen u kabinových lanovek či na oběd a absolvujete celodenní cestování za sluncem po lyžařských trasách tak dlouhých, že nohy již začínají bolet a přemýšlíte, jak stihnout cestu zpět.
 • Nedávno realizované vzájemné propojení skiareálů Ciampac a Buffaure jako další lyžařská houpačka, která má mnoho co nabídnout a určitě mile překvapí, nebo méně známé, častokrát opomíjené, a proto i stále poloprázdné, přesto však výborné areály Passo Costalunga a Ciampedié.
 • V neposlední řadě i nedaleké a nadmíru oblíbené areály Ski Area Alpe Lusia, Passo San Pellegrino / Falcade a Ski Center Latemar v rámci jižním směrem ležícího Tre Valli a Val di Fiemme jako „vedlejší“ doplněk již beztak široké lyžařské nabídky.
 • abnormálně pestrá paleta volného terénu a extrémního lyžování. Především adrenalinové výzvy v podobě sjezdů ze Sass Pordoi se řadí k absolutní špičce nejen italských freeridů.
 • Unikátní noční lyžování na nadmíru kvalitní závodní sjezdovce Aloch v Pozza di Fassa a v posledních letech i výrazně posílená nabídka funparků pro snowboardisty.
 • Vysokokapacitní přepravní zařízení, v průměru velice moderní, rychlé a maximálně zpohodlňující cestu vzhůru, každodenní dokonalá upravenost přehledně značených sjezdovek, výborné sněhové podmínky podpořené nejen vysokou nadmořskou výškou, ale i výkonným, letos opět posíleným, zasněžovacím systémem a snad stále slunečné počasí.
 • Loňská novinka - lanovka funifor Alba - Col dei Rossi s kabinami pro 100 osob, spojující Albu di Canazei se zónou Belvedere, letos nová úprava několika sjezdovek, snowparku a renovace kabinkové lanovky Pradel – Col Rodella
 • Předloni byla rozšířena pista Bosco na Ciampacu s novým umělým zasněžováním, nová 2 km dlouhá černá sjezdovka z Buffaure do Pozza di Fassa, a též 6sedačka Tschein na Carezze prodloužená oproti staré 3sedačce až k centru Nova Levante
 • Optimální běžkařská nabídka včetně úseků zapojených do světoznámé Marcialongy, dálkového běhu, který každoročně poslední lednovou neděli pořádá Val di Fassa spolu s Val di Fiemme
 • překrásné vysokohorské scenérie centrální části Dolomit vybízející ke koupi co největší paměti do foťáku
 • jednoznačně nejnižší průměrná finanční náročnost v porovnání s dalšími 3 středisky na okruhu Sella Ronda


Nevýhody střediska

 • vyšší počet návštěvníků v nejpreferovanějších termínech a tedy i potenciální ranní fronty u údolních nástupních míst kabinových lanovek

vyšší cenová náročnost v porovnání s menšími a nejen italskými středisky jako logický důsledek jak nabízené rozlohy a kvality sjezdovek, tak i evropského věhlasu a žádanosti

Ubytování: hotel **

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd ráno. Přejezd přes SRN a Rakousko do Itálie do střediska Pera, ubytování, nocleh.
2. den:Po snídani lyžování, večeře, nocleh.
3. den:Po snídani lyžování, večeře, nocleh.
4. den:Po snídani lyžování, večeře, nocleh.
5. den:Po snídani lyžování, večeře, nocleh.
6. den:Po snídani lyžování, po lyžování odjezd.
7. den:Příjezd v ranních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

7 810 Kč
Základní cena od 7 810 Kč

Garni Letizia

LastMinute
Itálie, Val di Fassa
Popis: Lyžování v oblíbeném středisku Val di Fassa Lyžařský zájezd na 8 dnů/7nocí Ubytování v hotelu pouze 300 m od střediska Více než 110 km sjezdovek Vyhlášený běžecký okruh Marcialonga Bohaté vyžití pro děti Nádherné panorama a moderní lanovky Val di Fassa je oblíbené lyžařské středisko v italských…
termín: 24.02.2018 délka: 8 dní
3 500 Kč
Základní cena od 3 500 Kč

Rezidence Cesa Magoa

Itálie, Val di Fassa
Rezidence situována cca 500 m od centra městečka Canazei a 1 km od sjezdových tratí. Rezidence situována cca 500 m od centra městečka Canazei a 1 km od sjezdových tratí. Vybavení celku: parkoviště Vzdálenosti: od centra - Canazei 500.00 m, - Canazei – lanovka Belvedere – napojení na Sella Ronda 1.00…
termín: 24.02.2018 délka: 8 dní
2 300 Kč
Základní cena od 2 300 Kč

Hotel S. MARIA AD NIVES

Itálie, Val di Fassa
Velmi oblíbený hotel u našich klientů díky blízkosti sjezdových tratí a výborné ceně. Hotel se nachází ve vesničce Penia di Canazei a nabízí ubytování ve 34 prostorných pokojích zařízených v horském stylu. Velmi oblíbený hotel u našich klientů díky blízkosti sjezdových tratí a výborné ceně. Hotel se…
termín: 20.02.2018 délka: 4,5,8 dní

Nabízí

ERIKA TOUR

ERIKA TOUR

Špidlenova 442
51301 Semily
telefon: 481623637

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Benátky 0 °C
Capri 7 °C
Cervia 1 °C
Firenze -2 °C
Milán -2 °C
Neapol 4 °C
Řím -1 °C
Rimini 2 °C
Roma / Urbe -2 °C

Základní informace

Itálie

Itálie
Hlavní město: Řím
Počet obyvatel: 60 056 010
Měna: EUR
Rozloha: 301,225 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://italie.vasezajezdy.cz/zajezdy/italie-lyzovani-v-dolomitech-val-di-fassa-457988/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://italie.vasezajezdy.cz