Hotel***

cena od 4 890 Kč termín: 27.09.2017 délka: 5 dní (zájezd č. 474788)

5 - denní zájezd

Poznejte krásy jižní Itálie, nejnavštěvovanější památky Evropy i přírodní bohatství.

5-ti denní poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, autobusovou dopravou a ubytováním v kvalitním hotelu***+ se snídaněmi za krásami jižní Itálie, kde navštívíme starobylý Řím a Vatikán, uvidíme slavný Vesuv, Pompeje, krásnou Neapol a nádherný ostrov Capri.

Poznáte místa, kde kráčela historie naší civilizace i úžasné scenérie Vesuvu, Pompejí a přírodní krásy ostrova Capri.

Navštívíme věčný Řím, město s osobitým kouzlem i řadou světově unikátních památek, z nichž si prohlédneme ty nejproslulejší.

Prohlédneme si Vatikán, nejmenší stát světa a centrum římskokatolické církve, kde se mimo jiné necháme okouzlit bazilikou sv. Petra na Svatopetrském náměstí, zdobeném elegantní Berniniho kolonádou ze 17. století.

Poznáme krásnou Neapol, která patří mezi nejznámější a nejkrásnější města v Itálii, je také hlavním městem Kampánie a jedním z nejstarších měst na světě.
Projdeme se úžasným jádrem města, které oplývá neobyčejnými historickými památkami. Zdejší památky se staly symbolem celé Itálie - kdo by neznal např. Pompeje či královskou rezidenci Caserta. Historické centrum Neapole bylo v roce 1995 zařazeno na Seznam kulturního dědictví UNESCO.

Jen 9 kilometrů od Neapole se nachází nejznámější činná sopka v Evropě – Vesuv. V nejvyšším místě je sopka vysoká až 1281 metrů. Na sopku se můžete podívat i zblízka, lze se dokonce dostat na samotný okraj kráteru a pozorovat unikající kouře. Zároveň je odtud překrásný výhled na Neapolský záliv. Největší a nejničivější erupce sopky proběhla v roce 79 n. l., kdy doslova srovnala se zemí bájné Pompeje.

Společně se vydáme na Capri - nejkrásnější a nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, který je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií. Nachází se v Tyrhénském moři, v jižní části neapolského zálivu a je dobře dostupný lodí z Neapole.

Ubytování: hotel ***

Kvalitní hotel*** s klimatizovanými pokoji s vlastním příslušenstvím, minibarem, Wi-Fi internetovým připojením, satelitní televizí, sejfem, vysoušečem vlasů, atd. Samozřejmostí jsou ručníky a osušky na pokojích.
Hotel je umístěn u známých termálních lázní Agnano Terme u Neapole.

Stravování: snídaně

Bohaté snídaně formou bufetu, včetně nápojů.

Doprava: autokarem

Nástupy po trase: z Ostravy přes Olomouc a Brno, Prahu a ve směru k německým hranicím (na dotaz v CK) – časy budou upřesněny dle nástupních míst.
Doprava: je realizována zájezdovými autokary (klima, toaleta, minibar).

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR přes den, nástupní místa po trase z Ostravy přes Olomouc, Brno, Prahu a směr Německo. Časy budou upřesněny podle jednotlivých nástupních míst.
2. den:Řím a Vatikán. Příjezd do Říma v ranních hodinách, celodenní prohlídka nejproslulejších míst Říma a jeho antických památek, prohlídka Vatikánu nebo volitelný individuální program. Koloseum, Forum Románum, Kapitol, Kapitolské náměstí, Benátské náměstí, prohlídka Pantheonu, Kostel Santa Maria Maggiore, náměstí Navona a další (dle časových možností a zájmu prohlídka dalších pamětihodností), prohlídka Vatikánu. Odjezd z Říma v podvečerních hodinách na ubytování poblíž Neapole. Pozn. Aktuální průběh programu může být změněn či upraven průvodcem dle aktuální situace v destinaci.
3. den:Pompeje, Vesuv a Neapol. Návštěva archeologického areálu v Pompejích, antického města, které bylo v roce 79 n.l. pohřbeno výbuchem Vesuvu na celých 16. století, po kterých bylo znovu objeveno. Po celou tuto dobu bylo město zakonzervováno vysokou vrstvou popela, proto i dnes můžeme vidět řadu historických památek v téměř původní podobě. Díky metodě sádrových odlitků dutin popela, uvidíte věrné podoby Pompejanů, v jejich posledním okamžiku. Výraz zděšení je jasně viditelný v jejich tvářích. Pohled na tyto odlitky je šokujícím a velmi hlubokým zážitkem. Fakultativně výjezd na Vesuv s nádherným výhledem na Neapolský záliv a ostrovy Capri, Ischia a Procida. Návštěva Neapole, jejíž historické jádro je zahrnuto v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Procházka kolem hradu Castel Nuovo, Galerie Umberto, Teatro San Carlo, nejstarší činná operní scéna v Evropě. Na Piazza del Plebiscito uvidíte královský palác Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola. Osobní volno. Návrat na hotel. Pozn. Aktuální průběh programu může být změněn či upraven průvodcem dle aktuální situace v destinaci.
4. den:Neapol, ostrov Capri. Po snídani odjedeme do Neapole, odkud se vydáme z místního přístavu na ostrov Capri, jenž je perlou Neapolského zálivu, alternativně osobní volno v Neapoli. Možnost absolvování vyhlídkové okružní plavby okolo ostrova Capri, možnost koupání (dle sezóny), prohlídka stejnojmenného hlavního městečka Capri, popř. klidnějšího Anacapri. Z ostrova Capri odplujeme k večeru zpět do Neapole k odjezdu zpět do ČR. Pozn. Aktuální průběh programu může být změněn či upraven průvodcem dle situace v destinaci.
5. den:Příjezd do ČR. Návrat zpět do ČR do jednotlivých nástupních míst přes den, v odpoledních či podvečerních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

15 990 Kč
Základní cena od 15 990 Kč

To nejlepší z Říma + NEAPOL + HERCULANEUM (letecky z Prahy)

LastMinute
Itálie, Neapol
Vidět Neapol, Řím… a Herculaneum. S námi to zvládnete. Zkušený průvodce vám ukáže věčné město jako nikdo jiný. Proniknete až do dějiště gladiátorských her, odhalíte kumšt italských umělců a vhodíte si minci do Fontány di Trevi. Rychlovlakem vyrazíte do Neapole a objevíte tisíce let pohřbené antické město…
termín: 31.10.2018 délka: 5 dní
15 990 Kč
Základní cena od 15 990 Kč

To nejlepší z Říma + NEAPOL + HERCULANEUM (letecky z Prahy)

LastMinute
Itálie, Neapol
Vidět Neapol, Řím… a Herculaneum. S námi to zvládnete. Zkušený průvodce vám ukáže věčné město jako nikdo jiný. Proniknete až do dějiště gladiátorských her, odhalíte kumšt italských umělců a vhodíte si minci do Fontány di Trevi. Rychlovlakem vyrazíte do Neapole a objevíte tisíce let pohřbené antické město…
termín: 31.10.2018 délka: 5 dní
4 390 Kč
Základní cena od 4 390 Kč

NA SKOK DO ŘÍMA, VATIKÁNU A NEAPOLE !

LastMinute
Itálie, Neapol
Odjezdy z celé ČR BEZ PŘÍPLATKU !!! Zájezd cestovní kanceláře s certifikátem dlouhodobě poskytovaných nadstandardních služeb klientům. Garance nejlepší ceny v ČR a SR ! Za pohádkovou cenu Vás zveme do Říma, Vatikánu a Neapole. Kvalitní poznávací program i hotel minimálně 3* (pokoje s vlastním příslušenstvím)…
termín: 25.10.2018 délka: 4 dny

Nabízí

Cestovní Kancelář A21

Cestovní Kancelář A21

Palackého 203
75661 Rožnov pod Radhoštěm
telefon: 571 117 141

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Benátky 0 °C
Capri 7 °C
Cervia 1 °C
Firenze -2 °C
Milán -2 °C
Neapol 4 °C
Řím -1 °C
Rimini 2 °C
Roma / Urbe -2 °C

Základní informace

Itálie

Itálie
Hlavní město: Řím
Počet obyvatel: 60 056 010
Měna: EUR
Rozloha: 301,225 km2

Místopisy

  • Val di Sole

    Val di Sole, neboli "Slunečné údolí", je jednou z nejrozsáhlejších oblastí italských Dolomit, které se rozprostírá západně od Bolzana na rozhraní Trentina a Lombardie. Lyžovat…

  • Paganella

    Dolomiti Brenta se nacházejí v regionu Trentino - v oblasti bohaté na tradice, která je v létě rájem pro horolezce a v zimě nabízí možnosti pro lyžařské nadšence. Plošina…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://italie.vasezajezdy.cz/zajezdy/krasy-jizni-italie-rim-vatikan-neapol-vesuv-474788/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://italie.vasezajezdy.cz